Dbamy o każdy detal Twojego ogrodu

Nawet najlepiej zaprojektowany i wykonany ogród wymaga pielęgnacji i opieki, pozostawiony samemu sobie zacznie żyć własnym życiem. Szybko pojawią się w nim chwasty, choroby grzybowe lub szkodniki, trawnik przypominał będzie łąkę kwietną, a rośliny nie będą rozwijały się w sposób prawidłowy.

Żeby temu wszystkiemu zapobiec należy:

  1. Przynajmniej raz w tygodniu kosić trawnik, nawozić 2-3 razy w sezonie, raz w roku wykonać wertykulację trawnika pozbywając się przy tym tzw. "gąbki" i w razie konieczności wykonać oprysk selektywnym preparatem na chwasty dwuliścienne.
  2. Systematycznie usuwać chwasty wokół roślin.
  3. Zasilać nawozami, zgodnie z zapotrzebowaniem, rośliny na składniki pokarmowe, ponieważ poszczególne grupy roślin mają różne wymagania na te składniki.
  4. Wykonywać cięcie roślin w zależności od potrzeb i pory roku takie jak: cięcie prześwietlające, formujące, odmładzające.
  5. Stosować opryski ochronne, zapobiegając przy tym chorobom grzybowym takim jak: rdza, mączniak prawdziwy, plamistość liści i wiele innych lub niszczeniem roślin przez szkodniki np. mszyce, wełnowce, tarczniki itp.
  6. W okresie jesiennym przygotować wrażliwe rośliny do okresu zimowego poprzez okrywanie agrowłókniną, korą bądź stroiszem lub zabezpieczyć je przed połamaniem przez związanie lub podpieranie.

Wystarczy poświecić kilka godzin w tygodniu żeby cieszyć się zdrową i zadbaną roślinnością. Jeżeli jednak cierpią Państwo na chroniczny brak czasu lub chęci do prac w ogrodzie i nie dysponują odpowiednią wiedzą ogrodniczą, to wynajęcie firmy ogrodniczej będzie w tym przypadku jak najbardziej uzasadnione, a nawet wskazane.