Pielęgnacja ogrodu

Wystarczy tylko kilka godzin w tygodniu żeby cieszyć się zdrową i zadbaną roślinnością. Jeżeli jednak nie masz czasu lub chęci na pielęgnację ogrodu i nie dysponujesz odpowiednią wiedzą, to wynajęcie firmy ogrodniczej będzie jak najbardziej wskazane.

Dbamy o to, aby Twój ogród zawsze wyglądał pięknie

Nawet najlepiej zaprojektowany i wykonany ogród wymaga pielęgnacji i opieki. Pozostawiony samemu sobie ogród zaczyna niszczeć. Szybko pojawiają się w nim chwasty, choroby grzybowe lub szkodniki. Trawnik zaczyna przypominać chaotyczną łąkę, a rośliny nie rozwijają się w sposób prawidłowy.

Dbamy o trawnik

Radzimy kosić trawnik przynajmniej raz w tygodniu, a nawozić 2-3 razy w sezonie. Raz w roku należy wykonać wertykulację trawnika pozbywając się przy tym tzw. „gąbki” i w razie konieczności wykonać oprysk selektywnym preparatem na chwasty dwuliścienne.

Odchwaszczamy

W walce o utrzymanie ogrodu w najlepszej kondycji nie zapominamy o odchwaszczaniu, Systematyczne usuwanie chwastów wokół roślin to gwarancja powodzenia.

Nawozimy

Aby rośliny ogrodowe prawidłowo się rozwijały, trzeba je zasilać nawozami. Robimy to zgodnie z ich zapotrzebowaniem na składniki pokarmowe, ponieważ poszczególne grupy roślin mają różne wymagania.

Przycinamy

Przycinanie roślin spełnia funkcje nie tylko estetyczne, ale również pomaga im się lepiej rozwijać. Wykonujemy cięcia w zależności od potrzeb i pory roku (cięcie prześwietlające, formujące i odmładzające).

Chronimy

Aby rośliny były piękne, należy dbać o ich zdrowie. W tym celu stosujemy opryski ochronne, zapobiegając chorobom grzybowym takim jak: rdza, mączniak prawdziwy, plamistość liści. Jest to również ochrona przed szkodnikami, np. mszycami, wełnowcami i tarcznikami.

Zabezpieczamy

W okresie jesiennym przygotowujemy wrażliwe rośliny do okresu zimowego poprzez okrywanie agrowłókniną, korą bądź stroiszem. Zabezpieczamy je również przed połamaniem przez związanie lub podpieranie.

Nawet najlepiej pielęgnowany ogród nie rozkwitnie w pełni bez odpowiedniego nawadniania.

Projektowanie ogrodów

Urządzanie ogrodów

Zakładanie trawników

Nawadnianie ogrodów

Kosiarki autonomiczne