Projektowane przez nas ogrody

Powstanie firmy Czas na Zieleń nie byłoby możliwe bez zainteresowania tematyką ogrodnictwa i kształtowania krajobrazu, a także bez zapotrzebowania rynkowego na profesjonalne usługi zakładania oraz projektowania ogrodów. Od początku istnienia naszej lokalnej firmy zajmujemy się zagospodarowywaniem terenów zielonych. Zakładamy ogrody dla naszych klientów w Łodzi oraz okolicznych miejscowościach. Pracujemy na rzecz osób indywidualnych, zakładając ogrody na ich prywatnych posesjach, jak również na rzecz firm i instytucji, dla których troszczymy się o zieleń w wyznaczonym obszarze.

Projektowanie ogrodów odbywa się z uwzględnieniem oczekiwań klientów, ich budżetu oraz specyfiki danego miejsca.

Każdy projekt to oddzielna historia, gdyż bardzo zróżnicowane są potrzeby zleceniodawców. Ponadto sama specyfika tej branży daje szerokie pole do popisu, jeśli chodzi o koncepcje i projekty ogrodów. Tworzymy ogrody duże i małe, nowoczesne i w stylu klasycznym oraz ogrody tematyczne. Może to być m.in. ogród skalny, japoński, w stylu wiejskim, nawiązujący do baroku albo feng shui. Ponadto oprócz zakładania ogrodów od podstaw oferujemy usługi rewitalizacji starych, także mocno zaniedbanych ogrodów, które dzięki temu zyskują nowe życie.

Na życzenie klientów dostarczajmy i instalujemy małą architekturę ogrodową, w tym wszelkiego rodzaju altany, oryginalne grillo-wędzarnie, ozdobne studnie, niewielkie fontanny czy ławeczki i stylowe huśtawki. Wszystkie te wyroby są idealnie wkomponowane w otoczenie, solidnie zaprojektowane i wykonane z ekologicznych materiałów. Zajmujemy się też doborem i montażem nowoczesnych systemów nawadniających.

Największą wartością naszej firmy są ludzie – odpowiednie osoby na właściwych stanowiskach. Jesteśmy zespołem zgranych ekspertów i pasjonatów kształtowania terenów zielonych.

Zdobywane latami doświadczenie dało nam wiedzę i praktyczne umiejętności, dzięki którym możemy sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Dysponujemy także pokaźnym zbiorem profesjonalnych maszyn ogrodniczych oraz ciężkiego sprzętu niezbędnego np. przy niwelacji terenu albo budowie dużych skalniaków. Starannie dobieramy rośliny do ogrodów naszych klientów. Posiadamy dostęp do najlepszego materiału szkółkarskiego, aby sadzone przez nas drzewka i krzewy miały zapewniony prawidłowy wzrost oraz, by były dobrze dopasowane do panujących w Polsce warunków klimatycznych.

Nieustannie też doskonalimy nasz warsztat pracy, wnikliwie śledzimy nowinki z branży i z chęcią podejmujemy się nowych wyzwań. Ogrody, które projektujemy mają niepowtarzalny charakter i są spełnieniem marzeń ich właścicieli. Rzeczą naturalną jest przy tym, że raz założony ogród z czasem ulega pewnym przemianom oraz wymaga regularnej pielęgnacji dla zachowania swego uroku. Podpowiadamy jak to robić, a na życzenie zleceniodawcy oferujemy kompleksowe usługi pielęgnacji ogrodu. Ze swojej strony zapewniamy najwyższą staranność wszystkich usług. Kochamy przyrodę, a finalny widok efektu naszej pracy daje nam dużo radości.